Czy przy hiperprolaktynemii można przyjmować środki antykoncepcyjne?

Witam! Mam 20 lat i ostatnią miesiączkę miałam 15 czerwca. Poszłam do lekarza i stwierdzono u mnie PCOS i Pani doktor zleciła mi badanie prolaktyny bez obciążenia i wynik był następujący 536,50 mlU/l stwierdzono hiperprolaktynemie. Pani doktor przepisała mi lek na zmniejszenie ilości prolaktyny oraz jednocześnie tab. antykoncepcyjne. Proszę mi powiedzieć czy powinnam przyjmować te dwa leki jednocześnie? Czy one się nie wykluczają?
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Antykoncepcja hormonalna w trakcie diagnostyki i leczenia hiperprolaktynemii nie jest bezwzględnie przeciwskazana.

Jeśli lekarz prowadzący dobrał odpowiednie leki to nie ma powodów do obaw i należy stosować się do zaleceń.

Redakcja abcZdrowie.pl