Czy przy kolejnej ciąży mogę znowu mieć kłopot z niewydolnością cieśniowo szyjkową?

Witam, W trakcie pierwszej ciąży w 25 tygodniu trafiłam do szpitala z niewydolnością cieśniowo szyjkową, miałam założony szew mcdonalda i udało mi się donosić i urodzić zdrowego syna. Czy każda następna ciąża będzie przebiegać tak samo, czy nie zależnie od tego czy szyjka będzie się skracać czy nie i tak czekają mnie kolejne pobyty w szpitalu? Mąż chciałby mieć kolejne dziecko, ja natomiast mam obawy, ponieważ nie mogę pozwolić sobie na niemożność zajęcia się synem który ma 10 miesięcy. Pozdrawi

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli wystąpiła
Niewydolność w pierwszej ciąży to prawdopodobieństwo wystąpienia w drugiej ciąży jest większe