Czy przy nerwicy mogą występować bóle głowy?

Dzień dobry, prosiłbym o pomoc, wskazanie do jakiego lekarza moglbym się udać, co dalej… Dwa miesiące temu stwierdzono u mnie nerwice natręctw i nawet się z tym oswoiłem, było dobrze. W sobotę jednak miałem atak paniki, który wybudził mnie ze snu, ale jakoś z nim sobie poradziłem. Dzisiaj w nocy jednak ponownie miałem atak paniki(nigdy nie występowały one dwa dni z rzędu, nawet dwa dni w tygodniu), jednak to było co innego, to co się wydarzyło to jest „inna liga”. Obudziłem się nie mogąc złapać oddechu, czułem jakby ktoś zabrał cały tlen z pokoju. Wybudzenie się poprzedzała wizja/sen że ktoś mnie postrzelił i nie mogę złapać oddechu, że kręci mi się w głowie i tak tez obudziłem się w takim stanie, zerwałem się z łóżka jak poparzony nie mogąc złapać oddechu, z uczuciem ciężkości w głowie i delikatnymi zawrotami. Chwilę później nastąpił atak paniki; drżenie mięśni, uczucie zimna, przyspieszony puls. Podobnie było dzień wcześniej: wybudzenie poprzedzała wizja/sen niemożności złapania oddechu, od razu po przebudzeniu trudno było mi złapać oddech i dopiero butelka wody pomogła jako tako. Chrapać w nocy nie chrapię. Miałem robione echo serca i kardiolog stwierdził, że zdrowe serducho jak mało kto. Rezonans miałem robiony i według neurologa żadnych zmian nie ma w mózgu, naczynia też czyste, jedyne co to mam torbiele w zatoce szczękowej…aczkolwiek cały czas czekamy na oficjalne wyniki od radiologa… wyniki krwi tez w porządku miałem tylko podwyższone erytrocyty, jednak naprawdę niewiele na granicy błędu statystycznego, a lekarze stwierdzili, że to może być wina odwodnienia po nocy. Na psychoterapię chodzę. Prosiłbym o pomoc, co moglbym jeszcze zrobić boję się, że dzisiaj jak zasnę to już na zawsze odetnie mi tlen i dojdzie do uszkodzeń mózgu, albo umrę…czy jest jakaś możliwość, że organizm nie zareaguje gdy będzie się kończyć dopływ tlenu? Nie wybudzę się? Dzisiaj oczywiscie cały dzień migreny po takim przeżyciu, potężny ucisk w głowie, mrowienie w skroniach, nadwrażliwość na światło i dźwięki.

Dzień dobry.

Przy bólach głowy najpierw neurolog - badanie neurologiczne + neuroobrazowanie. Przy wykluczeniu czynnika organicznego konieczna jest wizyta u psychoterapeuty celem leczenia przyczyny psychogennej.

D.Pysz-Waberski