Czy przy skrzywieniu kręgosłupa mogą występować problemy z erekcją?

Dzien dobry Prosze o informacje czy przy wadach postawy lordoza i kifoza oraz skrzywieniu bocznym strona prawa mogą wystepowac zaburzenia erekcji .Wzwod wystepuje ale jest slaby do odbycia stosunku plciowego
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 3 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choroby kręgosłupa (w tym skrzywienie kręgosłupa) mogą mieć wpływ na zaburzenia seksualne. Dzieje się tak zwłaszcza w sytuacjach, gdy dochodzi do ucisku na nerwy, co skutkuje problemami z erekcją. Jest to tak zwana impotencja neurogenna, czyli związana z urazami kręgosłupa oraz chorobami z nim związanymi.

Ponadto do zaburzeń erekcji może dochodzić w przypadku schorzeń neurologicznych, takich jak: stwardnienie rozsiane, neuropatia cukrzycowa, padaczka, guzy mózgu czy zapalenie opon mózgowych.

Leczenie zależne jest od przyczyny. Czasem wystarczy wyeliminować źródło problemu (np. wyciąć guz), a innym razem konieczne jest leczenie farmakologiczne. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem.

Podobne pytania znajdzie Pan po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-ze-wzwodem-a-wady-kregoslupa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrzywienie-kregoslupa-a-zaburzenia-erekcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty