Czy przy takich badaniach wskazany jest taki wysiłek?

Witam. Proszę o interpretację wyniku echo serca. Śladowa fala zwrotna mitralna i trójdzielna. EF 65%. LAX: IVS 8 mm, PW 7 mm, Ao 27 mm, AA 31 mm, LA 30 mm, LVDD 40 mm, RVOT 29 mm. 4CCH; LVDD 47 mm, RVDD 28 mm, LA 41 mm, RA 31 mm. PA 21 mm, AcT 135 ms, PVV 0,8 m/s, E/A 2, DEC 170 ms. Czy takie wyniki powinny budzić niepokój? Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania? Często jestem zmęczona, czuję kłucie, ból w sercu gdy dochodzę do siebie po grypie przeziębieniu. Ciśnienie i puls w normie zawsze. Jeżdżę 600 km miesięcznie rowerem, do tego dużo biegam. Czy przy takich badaniach wskazany jest taki wysiłek bo niepokoi mnie ta fala zwrotna tych zastawek. Chciałabym wziąć udział w triatlonie ale teraz nie wiem czy to odpowiednie. Kobieta 35 lat.

Proszę z wynikiem iść do lekarza, który zlecił Pani wykonanie powyższego badania. Prowadzi on diagnostykę problemu, więc dokona też analizy wyników oraz zaproponuje dalsze postępowanie.

Bez informacji klinicznych o pacjencie nie da się niestety interpretować wyników badań.