Czy przy tego typu zwichnięciu jedyne co należy stosować to unieruchomienie chustą trójkątną?

Witam Po upadku na treningu sztuk walki okazało się po zdjęciu RTG mam przemieszczony obojczyk o 50% i zerwane jedno więzadło czyli zwichnięcie stawu barkowo-obojczykowego 2 stopnia. Lekarz zalecił mi jedynie chustę trójkątna do unieruchomienia . Bark bolał i był spuchnięty ale po tygodniu obrzęk się zmniejszył i zaczął wystawać obojczyk . Moje pytanie brzmi czy przy tego typu zwichnięciu jedyne co należy stosować to unieruchomienie chusta trójkątna ?

można też nie stosować unieruchomienia ale wtedy będzie boleć . można też leczyć operacyjnie