Czy przyjęcie leków Canbiox i aerozolu Buderhin nie obniży ochrony antykoncepcyjnej?

witam, biorę tabletki antykoncepcyjne i wczoraj miał miejsce stosunek. Dzisiaj lekarz przypisał mi antybiotyk Canbiox i areozol do nosa Buderhin (glikokortykosteroid). W ulotce dołączonej do lekow nie znalazłąm informacji na temat interakcji z tabletkami antykoncepcyjnymi, jednak dla pewności chciałąbym spytać czy przyjęcie tych leków nie obniży ochrony antykoncepcyjnej? POdobno plemniki mogą przeżyc w ciele kobiety do 7 dni.

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Podane leki nie obniżają skuteczności działania doustnej antykoncepcji.