Czy moja ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana?

Dzień Dobry, widzę, że ktoś już pytał o Levomine, ale ja mam inne pytanie. Mam teraz trudny czas. W czwartek wzięłam 2 pigułki bo nie pamiętałam czy brałam i dziś znów miałam taki problem i wzięłam dwie. To krótka odległość w dniach. Czy mój organizm się rozreguluje i nie będę mieć ochrony antykoncepcyjnej? Obie pigułki brałam w pierwszym tygodniu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do opakowania tabletek Levomine znaleźć można punkt, który mówi o przyjęciu większej dawki niż zalecana.

Choć brakuje danych dotyczących ciężkich i szkodliwych skutków związanych z przyjęciem zbyt dużej ilości leku, to jednoczesne przyjęcie kilku tabletek może wywołać nudności oraz wymioty. U młodych kobiet dodatkowo może wystąpić krwawienie z pochwy.

Producent nie wspomina o utracie ochrony antykoncepcyjnej, dlatego skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej powinna zostać zachowana. Dla pewności może Pani skonsultować swój przypadek z lekarzem.

Poniżej umieszczamy podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyjecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-na-raz-moze-spowodowac-bezplodnosc,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pomylkowe-przyjecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-w-jednym-dniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.