Czy antykoncepcja w tej sytuacji będzie skuteczna?

Witam, mam 49 lat i biorę tabletki antykoncepcyjne Marvelon. Brałam tabletki przez 21 dni ale zażyłam 24 tabletki. Trzy razy wzięłam po 2 tabletki 2x2 w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek i 1x2 w trzecim tygodniu) ponieważ nie miałam pewności czy wzięłam tabletki. Okres dostałam prawidłowo jak co miesiąc 3 dni po zakończeniu brania tabletek, ale czuję w sutkach raz ciepło raz zimno, nie wiem czy to zmiany hormonalne.. Czy mogę brać po 7 dniach przerwy tabletki z nowego opakowania I czy antykoncepcja będzie skuteczna.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, proszę przyjmować tabletki antykoncepcyjne nadal według schematu podanego przez producenta. Skuteczność antykoncepcji hormonalnej powinna zostać zachowana, pomimo przyjęcia dodatkowych pigułek.

Zażycie większej ilości tabletek nie powinno wpłynąć na skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej. Może jednak doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, o których Pani wspomina.

Jeśli mimo upływu czasu dolegliwości te będą się utrzymywały, proszę skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem.

Pytania z tej tematyki umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-tabletki-antykoncepcyjne-pod-rzad-a-wplyw-na-organizm,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyjecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-na-raz-moze-spowodowac-bezplodnosc,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pomylenie-dni-i-przyjecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.