Dwie tabletki antykoncepcyjne pod rząd a wpływ na organizm

Dzień dobry zapomniałam wziąć 2 tabletki antykoncepcyjne pod rząd (nr 11 i 12). Wzięłam je razem z nr 13 (3 tabletki na raz). Nie współżyłam w tym czasie więc o ciążę sie nie boję. Bardziej zastanawiam się czy coś mi grozi? udar, zakrzep lub inne działania nieporządne? może powinnam wywołać wymioty? żeby pozbyć się tabletek? czy grożą mi jakieś problemy zdrowotne? czy mam dokończyć ten blister z tabletkami czy je odstawić?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

A gdyby Pani zapomniała 7 tabletek to też zażyłaby Pani 7 na raz?
Takie postępowanie jest bardzo niebezpieczne.
W ten sposób można doprowadzić do zbytniego podwyższenia stężenia hormonów, co z kolei grozi wystąpieniem działań niepożądanych. Trudno przewidzieć jak będzie w Pani przypadku.
Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych wymienianych w ulotce leku istnieje zawsze, a w przypadku zmiany dawkowania niezgodnego z zaleceniami - rośnie.

Witam serdecznie. Nie wiem dokładnie jakie tabletki antykoncepcyjne Pani przyjmuje. Wszelkie działania niepożądane są opisane w ulotce. Gdyby zauważyła Pani coś niepokojącego polecam udać się do lekarza. Proponuję także przez kolejny tydzień stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas stosunku.