Dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia a stosunek

Witam, dla bezpieczenstwa wzielam 2 tabletki jednego dnia bo mialam seks bez prezerwatywy ale stosunek nie "skonczyl" we mnie czy to bedzie wystarcajace zabezpieczenie?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wystarczającym zabezpieczeniem jest regularne przyjmowanie środków antykoncepcyjnych wg ulotki - czyli po jednej tabletce/d.
Przyjmowanie dwóch tabletek jednego dnia jako częsta praktyka "lepszego" zabezpieczenia może spowodować jedynie wzrost stężenia hormonu/ów w organizmie i wystąpienie działań niepożądanych leków.
Jest to działanie bezsensowne.