Jakie są konsekwencje zażycia dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia?

Witam! Dostalam niedawno pierwsze tabletki antykoncepcyjne od lekarza. W czwartek wzielam pierwszą wg zaleceń i następną w piątek ok godziny 17. Pozniejszym wieczorem wyszlam do znajomych i wypilam trzy piwa,po których zrobiło mi sie niedobrze dlatego zaraz zwymiotowalam. Było to około godziny 1-2 w nocy,czyli minęło jakies 7 godzin. Od razu po tym wzielam dodatkową tabletkę,bo kompletnie zapomialam ze trzeba brać po wymiotach do 4h. Co oznacza to ze wzielam tak jakby dwie pigułki jednego dnia?

Przyjęcie 2 tabletek jednego dnia nie będzie miało negatywnego wpływu na Pani zdrowie, proszę kolejne z blistra przyjmować co 24 godziny. Ponadto proponuję stosować przez 7 dni dodatkową metodę antykoncepcji, ponieważ skuteczność tabletek w opisanej sytuacji może być obniżona.