Biegunka po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Czy jesli 2 razy w trakcie blistra zdarzylo mi się kilka minut po zazyciu mieć biegunkę i dwa razy w trakcie blistra wzielam dwie tabletki to coś się stanie?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wystąpienie luźnego stolca kilka minut po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej nie ma wpływu na poziom jej wchłonięcia się z przewodu pokarmowego.
Nie należy zwiększać dawek przyjmowanych hormonów poza sytuacjami wskazanymi przez producenta w ulotce.
Może to doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych leku.