Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biegunka po zażyciu dwóch tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Jesli dwa razy w ciagu trzeciego blistra 5 i 8 dnia zdarzylo się tak, że po zazyciu tabletki wystapila biegunka i wziełam drugą. czyli dwie na jeden dzien to cos sie stało? Czy nawet jeśli te pierwsze tabletki sie wchlonely to podwojona dawka w organizmie może cos zrobić? czy jeśli odstawię teraz te tabletki to normalnie wystapi krwawienie z odstawienia?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W przypadku wystąpienia biegunki do 4 godzin od przyjęcia tabletki należy przyjąć kolejną. Pani postępowanie było zatem prawidłowe. Nie powinna Pani spodziewać się żadnych działań niepożądanych w związku ze swoim postępowaniem. Po odstawieniu tabletek powinno wystąpić normalne krwawienie. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy