Biegunka po zażyciu dwóch tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Jesli dwa razy w ciagu trzeciego blistra 5 i 8 dnia zdarzylo się tak, że po zazyciu tabletki wystapila biegunka i wziełam drugą. czyli dwie na jeden dzien to cos sie stało? Czy nawet jeśli te pierwsze tabletki sie wchlonely to podwojona dawka w organizmie może cos zrobić? czy jeśli odstawię teraz te tabletki to normalnie wystapi krwawienie z odstawienia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku wystąpienia biegunki do 4 godzin od przyjęcia tabletki należy przyjąć kolejną. Pani postępowanie było zatem prawidłowe. Nie powinna Pani spodziewać się żadnych działań niepożądanych w związku ze swoim postępowaniem. Po odstawieniu tabletek powinno wystąpić normalne krwawienie. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.