Przyjęcie podwójnej dawki tabletek antykoncepcyjnych a zabezpieczenie

witam czy przyjęcie kilka razy po dwie tabletki w 3 tyg brania tabletek antykoncepcyjnych wpływa na zabezpieczenie? jeśli przez pomyłke wziałam podwójną dawkę dnia 16,17 i 19 to moge zrobic po 21 dniach przerwe i bede zabezpieczona?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tabletki powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniami producenta.
Przyjmowanie podwójnych dawek jest niebezpieczne, bo może doprowadzić do zbytniego podwyższenia stężenia hormonów i wystąpienia działań niepożądanych tych leków.
Leki powinny być przyjmowane przez kolejne 24 dni (i ewentualnie +4 placebo, nie wiem jakie tabletki Pani stosuje). Najlepiej kupić dodatkowe opakowanie i z niego dobierać brakujące tabletki. W przyszłości należy unikać taki "pomyłek".