Stosunek po pominięciu jednej tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

13.09 uprawialm sex do wytrysku doszlo ale raczej nie we mnie. w czwaretk 18.09 mam dostac okres , ale zawsze dostaje w sobote czyli 20.09 , czy jezeli dostane normalnie okres to znaczy ze ciazy nie bedzie tak? i jak zrobie test w piatek i wyszedl by ze nie jestem to raczej bedzie wiarygodny skoro w dniu spodziewanej miesiaczki a po stosunku bedzie ok 6 dni. biore tabl. antykonc. ale ostatnio jednej zapomniaalam zorientowalam sie za pozno i wg jej nie wzielam a inne zas bralam normalnie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Pojawienie się krwawienia z dużym prawdopodobieństwem wyklucza ciążę. Niemniej jednak warto wykonać test ciążowy.