Plamienia i negatywne wyniki testów ciążowych a ryzyko ciąży

Witam, W zeszły piątek (13.09) kochałem się ze swoja lubą. Okresu powinna dostać w poniedziałek (16.09), a zamiast tego w środę (18.09) dostała porannego plamienia. W piątek (20.09) zrobiliśmy testy ciążowe. Obydwa wskazały wynik negatywny. Dziś rano (23.09) powtórzyliśmy test i wynik znów był negatywny. Zaraz po zrobieniu testy moja ukochana dostała bóli, jednak po trzech godzinach ustały, a krwawienie nie wystąpiło. Czym to może być spowodowane? Ciążą czy czymś innym?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Ponieważ wykonane przez Państwa testy są negtywne, ryzyko ciąży jest niewielkie. Warto jednak podkreślić, że współżyli Państwo 13.09, jeśli zatem pomimo dni niepłodnych, doszło do owulacji (bardzo niewielka szansa), na test ciążowy może być jeszcze za wcześnie. Istnieje jednak także takie prawdopodobieństwo, że brak miesiączki nie ma związku z ciążą. Może być to bowiem także wynik zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy, anemii i wielu innych. Sugeruję zatem powtórzenie testu ciążowego za kilka dni lub wykonanie badania poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Bez względu zaś na wynik sugeruję konsultację ginekologiczną.