Czy przyjmować tabletki antykoncepcyjne w czasie posiłku?

Witam!

Proszę o odpowiedź na pytanie, czy tabletki antykoncepcyjne Naraya można przyjmować wraz z posiłkiem, czy trzeba odczekać minimum 2h od przyjęcia tabletki? Czy przerwa 1h wystarczy na spożycie przykładowo kanapki z białym serem i powidłami śliwkowymi (biorę tabletki zaraz po przebudzeniu o stałej porze).

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Preparat, o który Pani pyta może być przyjmowany zarówno z pokarmem, jak i bez niego, tak więc zjedzenie śniadania nie odgrywa żadnej roli. Natomiast ważne jest przyjmowanie leku o stałych porach, codziennie przez 21 dni. Po 7 dniowej przerwie przyjmowanie leku wznawia się. Tabletki powinny być zażywane zgodnie ze strzałką na opakowaniu. Lek może być popijany niewielką ilością wody.

Pozdrawiam