Przez jaki czas można przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

  Witam. Biorę D**** 35 już 10 miesięcy. Ostatnio usłyszałam, że należy je przyjmować najwyżej przez 3 miesiące. Czy to prawda? Ile czasu mogę je brać?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli nie odczuwasz działań niepożądanych tabletek nie ma potrzeby ich odstawiania. Możesz przyjmować je tak długo jak tylko chcesz, pod warunkiem, że kontrolne badania laboratoryjne (wykonywane raz na 6 miesięcy) będą prawidłowe.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek dolegliwości zgłoś się do ginekologa, który zmieni Ci tabletki, albo zaleci przerwę w ich stosowaniu.

Pozdrawiam