Czy przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Atywia ma wpływ na powstawanie torbieli?
Witam, w marcu tego roku wykryto na usg w mojej lewej piersi torbiel śr. 0,55 cm. obecnie obok tej torbieli która ma już śr. 0,6 cm pojawiły się 3 kolejne: w lewej piersi 0,4x0,55 cm, a w prawej 1,1x0,4 cm i 0,9x0,6 cm. Bez patologicznego unaczynienia. Pytanie czy jest to groźne dla mojego zdrowia? Czy przyjmowanie tabletek antykonc. Atywia (wcześniej Yaz) ma wpływ na powstawanie torbieli? czy powinnam je odstawić?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
jednym z działań niepożądanych mogą być torbiele piersi. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.