Czy przyjmując antybiotyk Klarytromycyne w dawce 500 mg dwa razy na dobę, mogę wypić małaą dawkę alkoholu?

Czy przyjmując antybiotyk klarytromycyne w dawca 500 mg dwa razy na dobę, mogę wypić mała dawkę alkoholu ( dwa kieliszki wina)? Wiem, ze antybiotyk ten nie powoduje reakcji disulfiramodobnej. Czy przy takiej dawce alkoholu moze dojść do problemów z wątroba?

W trakcie zażywania każdego rodzaju leku, a zwłaszcza antybiotyku przeciwwskazane jest spożywanie alkoholu. W przypadku antybiotyków nie tylko chodzi o kumulujący wpływ szkodliwy na wątrobę, ale także zmniejszenie skuteczności antybiotyku w połączeniu z alkoholem.