Ile alkoholu może maksymalnie wypić kobieta?

Ile alkoholu może maksymalnie wypić kobieta (wiek 20 lat, 54 kg)?
ponad rok temu

Witaj,
Alkohol jest szkodliwy dla zdrowia nawet w małej ilości, uzależnia, negatywnie wpływa na układ nerwowy i wątrobę. Ponadto działa bardzo szkodliwie na płód.
Alkohol to również puste kalorie 1g alkoholu 7kcal, czyli 500 ml piwa to 250kcal, a 100ml wódki aż 280 kcal.
W przypadku kobiet przyjmuje się że bezpieczna ilość alkoholu to 2 dawki, czyli 20g, a to:
400 ml piwa 5%
200 ml wina 10%
50 ml wódki 40%

Pamietaj:
W ciągu tygodnia nie pij więcej niż 140 ml czystego alkoholu, co jest równoważne z 7 półlitrowymi butelkami piwami, niecałymi dwoma butelkami wina (o pojemności 0,75 l) lub 420 ml wódki (ok.0,8 półlitrowej butelki wódki).