Czy Pyralgina zaszkodziła wczesnej ciąży?

Czesc, właśnie się dowiedziałam, ze jestem w ciąży, rano z powodu ogromnego bólu głowy zażyłam 2 tabletki pyralginy, wiem ze metamozolu nie można stosować w ciąży ale rano jeszcze nie wiedziałam o swoim stanie. Czy coś może się stać dziecku? Czy 2 tabletki to na tyle mała dawka w początkowym etapie ciąży (podejrzewam ze to 2 tydzień) która nie zaszkodzi?

Dostępna literatura medyczna nie daje jasnej odpowiedzi na pytanie, czy metamizol wykazuje szkodliwe działanie na płód w I i II trymestrze ciąży (prawdopodobnie nie). Dopuszcza się stosowanie pojedynczych dawek, należy jednak unikać przyjmowania leku jeżeli nie ma bezwzględnych wskazań.