Czy różyczka w 20. tygodniu ciąży jest groźna dla dziecka?

Witam! Jestem w 20tyg ciąży! Czy w tym okresie różyczka jest groźna dla dziecka? Nigdy nie chorowałam na nią ale chyba byłam szczepiona! Miałam kontakt z chorym dzieckiem ale u mnie objawów jeszcze nie widać! Powinnam się zgłosić do lekarza??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zakażenie różyczką po 16. tygodniu ciąży nie jest tak groźne jak we wcześniejszych tygodniach. W takim przypadku ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u płodu właściwie nie istnieje. Jeśli jednak ma Pani wątpliwości czy była Pani szczepiona, sugeruję to sprawdzić.