Czy są jakieś środki na ból menstruacyjny, które mogę teraz stosować?

Witam! Jestem w trakcie przyjmowania leków Doloxib oraz Sirdalud. Zaczął mi się okres i mam silne bóle menstruacyjne. Zwykle biorę Nurofen w takich przypadkach, ale wiem, że nie można go łączyć z Doloxibem. Czy są jakieś środki na ból menstruacyjny, które mogę teraz stosować?

Jeden z przyjmowanych przez Panią leków - Doloxib, należy do tej samej grupy leków co Nurofen (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Leków tych nie należy łączyć z uwagi na sumowanie się działań niepożądanych. Jeśli ból menstruacyjny jest silny pomimo stosowania Doloxibu, może Pani dołączyć paracetamol (np. APAP, Panadol, Efferalgan) lub drotawerynę (np. No-spa, Deespa).