Czy scyntygrafia jednoznacznie potwierdzi lub wykluczy przerzut do kości?

Rak piersi.Kwadrantektomia,cykl naświetlań.Leczenie tamoxyfenem 5 lat.Aktualnie dolegliwości bólowe żeber po stronie operowanej piersi.RTG:Nieco niejednorodna struktura tylnych odcinków żeber VII-X z odcinkowo trudną do prześledzenia ciągłością istoty zbitej-zmiany są niecharakterystyczne,ale mogą budzić podejrzenie drobnych zmian litycznych.Proponuje się scyntygrafię kości.Czy scyntygrafia jednoznacznie potwierdzi lub wykluczy przerzut do kości?Czuję niepokój-badanie scyntyg.dopiero za miesiąc

Wynik jednego z badań dodatkowych nie pozwala na wyciąganie JAKICHKOLWIEK wniosków, trzeba sie zglosic do lekarza prowadzącego, który mając cały zestaw badań, mozliwosc zbadania pacjenta, moze wyrokowac o rozpoznaniu

Scyntygram jest rutynowo wykonywany przy podejrzeniu przerzutów do kośćca jako badanie mogące potwierdzić ich obecność , zż