Czy senność może być objawem nadciśnienia ?

Ostatnio zauważyłem u siebie nadmierną senność. Wyniki morfologii są OK, w tym cukru. Wcześniej, z tytułu nerwicy, miałem podwyzszone ciśnienie - ok. 140/90 - 150/100. W związku z tym mam pytanie: czy senność może być objawem nadciśnienia ?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Objawy nadciśnienia nie są specyficznie i mogą być indywidualnie różne. Większość osób skarży się na bóle i zawroty głowy. Aby sprawdzić czy nie ma Pan powyższonego ciśnienia, proszę mierzyć sobie ciśnienie co najmniej 2 razy dziennie, koniecznie po 10 minutowym odpoczynku. Warto także oznaczyć hormony tarczycy, gdyż nadmierna senność może być objawem niedoczynności.

Pozdrawiam serdecznie