Czy senność, zmęczenie, brak motywacji może wynikać z niskiego poziomu cholesterolu?

Witam wiele lat szukam przyczyny mojego stanu, a mianowicie ciaglego zmeczenia, sennosci, braku motywacji, slabej pamieci i koncentracji. Niestety psycholog, czy leki przepisywane przez lekarza nic nie pomogly w sumie to tylko byl seronil. Czy wszystko to moze byc przyczyna zbyt niskiego cholesterolu? Ktorego norma wynosi 78 mg/dl troj glicerydy 70mg/dl hdl 37 ldl 27 dodad,ze posiadam wypis ze szpitala ze wszystkim wynikami ktore poza cholesterolem sa w normie.

Witam Pana, być może na Pana pytanie odpowie lekarz specjalista. Nie wiem czy opisane przez Pana objawy mogą mieć związek z poziomem cholesterolu. Wiem natomiast jako że jestem psychologiem, że to co Pan opisał w swoim poście może być reakcją na stres w obecnym Pana życiu lub na to co się wydarzyło w przeszłości. Czasem wydarzenia związane z silnym, ekstremalnym stresem noszą miano traumatycznych. Kiedy w organizmie ludzkim pozostaje zablokowana energia, która jest mobilizowana do stawienia czoła trudnej sytuacji i nie została ona rozładowana może właśnie w taki sposób dawać znać o sobie. Jeśli moja hipoteza okazałaby się prawdziwa potrzebuje Pan specjalisty od leczenia traumy. W Poznaniu pracują takie osoby. Znajdzie je Pan pod tym linkiem http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Dzień Dobry Panu,

Według mnie, wymienione przez Pana objawy, nie są zależne od niskiego poziomu cholesterolu.

Nie wiem, jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień.

Symptomy mogą być odpowiedzią na przewlekający się stres.
Albo też reakcją na prowadzony przez Pana styl życia (brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia ilość snu, nieodpowiednia dieta, suplementacja, nie satysfakcjonujące relacje międzyludzkie).

Zachęcam Pana do ponownego kontaktu kontrolnego z lekarzem.

Życzę Panu znalezienia źródła objawów,
Irena Mielnik-Madej