O czym może świadczyć nerwowość, zmęczenie oraz problemy z zasypianiem?

Witam Państwa. Mój problem polega na tym że wszystko mnie denerwuje jestem cały czas zmęczony mam problem z zasypianiem kładę się o 3 w nocy i wstaje o 14 , nie lubię się 2 razy powtarzać jak ktos nie usłyszy to co powiedziałem to zaraz się denerwuje i lubię się powtarzać, źle się czuję tak dziwnie nie wiem jak to.określić, dzisiaj normalnie się czułem pod wieczór zaczynam źle się czuć . Czy ktoś wie co mi się dzieje? Mam już tego dość próbuje z tym walczyć ale nie potrafię normalnie funkcjonować.

Witam
Być może jest Pan w zbyt dużym stresie. Proszę skonsultować się z psychiatrą, zapytać gdzie może Pan skorzystać z psychoterapii. Leki pozwolą Panu wyciszyć nadmierne emocje. Proszę pilnować stałych godzin snu, tj. iść spać i wstawać zawsze o tej samej porze. A jak nie może Pan w nocy spać, to wstajemy z łóżka, by coś np. poczytać, aby chcieć / woleć spać :)
Życzę powodzenia!

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, że zechciał Pan podzielić się częścią swoich obaw i słusznie.

Mam mało danych..., nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień.

Z zaprezentowanej przez Pana relacji, wnioskuję, że zasygnalizowane przez Pana symptomy są odpowiedzią Pana organizmu na
przewlekający się stres oraz (domniemam) Pana styl życia.
Z kolei przewlekający się brak regeneracji w czasie snu, wpływa na Pana funkcjonowanie.

Moją uwagę zwrócił, opisany przez Pana fakt, za słowami Pana:
"...jestem cały czas zmęczony mam problem z zasypianiem kładę się o 3 w nocy i wstaje o 14... ."

Mam do Pana pytania.
1. Jak jest u Pana z aktywnością fizyczną?
Jest takie powiedzenie, którym chętnie dzielę się z Czytelnikami Portalu, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...
2. Jak z suplementacją, przede wszystkim chodzi mi o magnez (jak najwięcej "magnezu w magnezie") witaminy z grupy B, wit. D3, selen?
3. Jak wyglądają Pana relacje osobiste?
4. Czy dzieli się Pan z Najbliższymi swoimi obawami/lękami?
5. Co jest przyczyną, że kładzie się Pan spać o 3.00 w nocy?

Podsumowując, zachęcałabym Pana do wnikliwej obserwacji Siebie i swoich nawyków, które być może? Panu nie służą...

Warto byłoby sięgnąć po konsultację specjalistyczną (do rozważenia) do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz ewentualnego, komplementarnego leczenia.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej.gmail.com tel. 502 749 605