Problemy z zasypianiem i zmęczeniem chronicznym

Witam. Mam problem ze snem. Zasypiam codziennie o 1, wcześniej nawet jak chce to nie mogę usnąć i budze się o 2:30 i pozniej zasypiam po jakis 30 minutach, a następnie budze się jakoś koło 6 i dalej nie mogę już zasnąć. Mam już tak parę tygodni i jestem zmęczony w ciągu dnia. Co mogę z tym zrobić ?

Witam Pana,

Podczas tak wielkich upałów, jakie zapanowały w Polsce wiele osób skarży się na zaburzenia snu. Opisane przez Pana objawy odpowiadają tzw. bezsenności przygodnej, która pojawia się dość nagle i utrzymuje się przez kilka tyg. Proszę nie kłaść się spać wcześniej niż o 24.30- aby skócić czas bezsennego przebywania w łóżku. Proszę też przeczytać więcej na temat higieny snu (np. na mojej stronie http://psychiatrawarszawa.com.pl/bezsennosc) . Jeśli modyfikacje behawioralne nie odniosą pozytywnego efektu, należy zgłosić się na konsultację do lekarza psychiatry w celu diagnozy i terapii farmakologicznej bezsenności.

Pozdrawiam!