Jak pomóc sobie z bezsennością przy szynie w ustach?

Od ponad tygodnia cierpie na bezsennosc a poczatek wział sie z lęku przed nieświadomym zaciskaniem szczęk który doprowadził mnie do uszkodzenia stawu skroniowego. Mam szynę w ustach ale z nią podświadomie mój organizm walczy. Brak snu mnie wykańcza. Pomóżcie proszę.

Witam, nakładka zgryzowa przeciw bruksizmowi powinna mieć także działanie relaksacyjne służąc rozluźnieniu mięśni szczękowych więc może nie pasuje albo jest źle założona.
Zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęk w nocy świadczy o podwyższonym poziomie stresu
radziłbym Pani zastosowanie profesjonalnych nagrań redukujących stres i ułatwiających zasypianie i regulujących naturalny rytm snu:
https://www.instagram.com/p/BP74lHLguGD/?taken-by=mentalguru
Pozdrawiam i życzę dobrej nocy i miłego przebudzenia

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Wita, ma Pani ogromne napięcia,
wydajemi się że w tej sytuacji przydałaby sie psychoterapia. Praca nad problemami wywołującymi takie napięcia oraz bezsenność.
Pozdrawiam!

Witam Panią
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Do najczęstszych należą stres, nerwice, lęki,
depresja itp.
Nie pisze Pani nic o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do nerwicy,
stanów lękowych, nadciśnienia tętniczego
i wielu innych zaburzeń.
Mogą też pojawić się inne problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie