Czy podjąć leczenie antydepresantami?

Witam. Mam pytanie dotyczące podjęcia leczenia antydepresantem Mirtagen problemów że snem. Moje problemy ze snem pojawiły się w związku z pracą w systemie zmianowym i nocnymi dyzurami. Pracuję w tym systemie 3 lata a od ok 1 roku pojawiły się problemy ze snem. Zasypiam bardzo szybko ale budzę się ok 3 w nocy i często nie mogę dalej zasnąć. Czuję się zmęczona i osłabiona. Udałam się do psychiatry z tym problemem i po kilku lakonicznych pytaniach zaordynowal mi lek Mirtagen na noc. Mam obawy.

Witam serdecznie,
no tak to typowe. Wizyta u psychiatry kończy się receptą.
Takie problemy jak bezsenność lepiej jest leczyć - przynajmniej spróbować leczyć .
niefarmakologicznie.
System zmianowy pracy ma to do siebie, że silnie stresuje organizm i jeżeli nie nauczym się redukować ten stres to zacznie on nam rozregulowywać organizm.

http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

Takłócenie rytmu biologicznego snu, które u Pani występują mogę już być samtomem tego, że stres przekroczył barierę bezpieczeństwa - dlatego powinna Pani nauczyć
się tzw. treningu autogennego aby sobie z tym poradzić.

Jeżeli chodzi o doraźne problemy ze snem to proszę przemyśleć spróbowanie poniższej metody

https://www.instagram.com/p/BP74lHLguGD/?taken-by=mentalguru

Pozdrawiam miło

Nie wiem czy, dobrze zrozumiałam, że Pani problemy ze snem pojawiły się około rok temu?

(Pisząc „od około 1 roku” ma Pani na myśli, że od pierwszego roku tej pracy, czy od około roku?),

Jeśli chodzi Pani o to, że problemy pojawiły się około rok temu, a pracuje Pani w systemie zmianowym od 3 lat,
może warto zastanowić się, czy nie ma jakiś innych przyczyn, oprócz pracy zmianowej, które pogorszyły Pani funkcjonowanie, co prawdopodobnie znalazło swoje odbicie w problemach ze snem. Może mogłaby Pani rozważyć rozmowę o tym z jakimś psychoterapeutą – umówić się na konsultację, żeby przyjrzeć się temu, co może stresować Panią oprócz pracy zmianowej.

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Do najczęstszych należą stres, niezdrowy tryb życia,
zaburzenia układu krążenia i oddechowego
oraz nerwice, lęki, depresja.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do nerwicy,
stanów lękowych, nadciśnienia tętniczego
i wielu innych zaburzeń.
Mogą też pojawić się inne problemy zdrowotne.

Leki nasenne są lekami objawowymi,
co oznacza, że nie leczą bezsenności, zaburzeń snu,
ani też przyczyn bezsenności.
Po zaprzestaniu używania, a po dłuższym stosowaniu,
mogą powodować objawy abstynencyjne
lub w najlepszym wypadku objawy odwrotne
do ich działania: lęk, niepokój, bezsenność.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie