Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezsenność a tryb pracy

Witam od jakiegoś czasu cierpię na bezsenność , pracuje w systemie 4 zmianowym dwa dni na rano a dwa na noc przez nocki wybiłem się ze spania i teraz gdy mam do pracy na rano nie moge zasnąc próbowałem juz wszystkiego żadne tabletki na uspokojenie nie pomagają , mój organizm domaga się snu gdy jestem w pracy a gdy zbliża się wieczór wtedy się budzę i nie spię całymi nocami co robić z jakim lekarzem się z kontaktować , jest to bardzo uciążliwe bo nie spię nie raz po 5 dni z rzędu
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Co łączy bezsenność z depresją?

Czy depresja wpływa na zaburzenia snu? Psychiatra dr n. med. Michał Skalski wyjaśnia, jaki jest związek między depresją a bezsennością. Tłumaczy również, jaki charakter ma bezsenność w depresji.

Postępowanie w opisywanej sytuacji może być trudne. W przebiegu bezsenności związanej z praca zmianową wykazano skuteczność preparatów melatoniny. Możliwe jest też okresowe przyjmowanie krótko działających leków nasennych z grupy Z. Alternatywą mogą być małe dawki promujących sen leków przeciwdepresyjnych z dawkowaniem dostosowanym do rytmu pracy. Konieczne są też odpowiednie modyfikacje behawioralne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy