Bezsenność a tryb pracy

Witam od jakiegoś czasu cierpię na bezsenność , pracuje w systemie 4 zmianowym dwa dni na rano a dwa na noc przez nocki wybiłem się ze spania i teraz gdy mam do pracy na rano nie moge zasnąc próbowałem juz wszystkiego żadne tabletki na uspokojenie nie pomagają , mój organizm domaga się snu gdy jestem w pracy a gdy zbliża się wieczór wtedy się budzę i nie spię całymi nocami co robić z jakim lekarzem się z kontaktować , jest to bardzo uciążliwe bo nie spię nie raz po 5 dni z rzędu

Postępowanie w opisywanej sytuacji może być trudne. W przebiegu bezsenności związanej z praca zmianową wykazano skuteczność preparatów melatoniny. Możliwe jest też okresowe przyjmowanie krótko działających leków nasennych z grupy Z. Alternatywą mogą być małe dawki promujących sen leków przeciwdepresyjnych z dawkowaniem dostosowanym do rytmu pracy. Konieczne są też odpowiednie modyfikacje behawioralne.