Odchudzanie i praca zmianowa

Odchudzanie 38 lat wzrost 186 waga 108 kg chciałbym zrzucić brzuszek nie pije nie palę pracuje w systemie 3 zmianowym 250 godzin miesięcznie po 8 do 12 godzin dziennie same kanapki jem tylko w weekend robię obiad przez cały tydzień to tylko kanapki i zupa u mnie noc to często rano jest jak przyjdę po pracy to zjadam i idę spać. Do pracy jeżdżę rowerem w pracy jest jak w saunie 45 stopni może zastosować jakieś suplementy tylko coś w stylu zielona kawa czy Kwas chlorogenowy CGA
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Dr Krystyna Pogoń
Dr Krystyna Pogoń Dietetyk, Kraków
78 poziom zaufania

Niestety Pana tryb życia i sposób odżywiania nie sprzyjają szczupłej sylwetce. Ponieważ Pana masa ciała może być spowodowana częściowo zaburzeniami rytmu dobowego sugerowałabym zastosowanie melatoniny w postaci suplementu diety. Jest to substancja wydzielana w związku ze snem nocnym i praca w systemie na noc (szczególnie z wahaniami pory pracy i snu) powoduje zaburzenia w jej wydzielaniu, a to z kolei wpływa na gromadzenie tkanki tłuszczowej. Dlatego suplementacja melatoniną może wspomóc regulację masy ciała. Niestety bez prawidłowej, urozmaiconej i opartej na wartościowych składnikach diety też się nie obędzie. Polecam udać się do specjalisty, który pomoże Panu opracować taki system żywienia, który będzie dla Pana możliwy do zrealizowania, a jednocześnie pomoże zrzucić nadmiarowe kilogramy i wpłynąć korzystnie na stan zdrowia.

Mgr Patrycja Sankowska
Mgr Patrycja Sankowska Dietetyk, Szczecin
90 poziom zaufania

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty