Jak schudnąć przy siedzącym trybie pracy?

Jak mogę spaść z wagi ? Mam tryb pracy siedzący, oraz mało regularne posiłki. Co powinienem jeść i ile . Zaznaczam że jem "dużo i często"oraz nie patrze na to co jem.

Witam, radzę udać się do dyplomowanego dietetyka, który ułoży dla Pana zbilansowaną dietę redukcyjną. Co powinienen jeść Pan i ile określi dietetyk na wizycie, ponieważ ma na to wpływ między innymi wiek, masa ciała, aktywność fizyczna. Poza tym oprócz samej diety należy również pracować nad nawykami żywieniowymi i "higieną" żywienia, a pomoc i wsparcie specjalisty w tej kwestii jest kluczowe.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Warto zacząć od wykształcenia w sobie dobrych nawyków żywieniowych. Po pierwsze więcej posiłków o z góry ustalonej godzinie w mniejszym odstępie czasu. Najlepiej 5 posiłków w ciągu dnia (co 3-4 goziny). Do tego zamiast podjadać zaopatrzyć się w wodę niegazowaną z dodatkiem cytryny, która świetnie zapełni żołądek i nawodni organizm. Dziennie pić nawet 1,5-2l płynów (wodę, herbatę zieloną). Jeśli jednak nie może Pan zrezygnować z podjadania, to pod ręką powinny się znaleźć orzechy (różnego rodzaju), owoce i surowe warzywa. Dobrze też zapomnieć o słodyczach, słodkich i/lub gazowanych napojach, tłustych mięsach i produktach wysoko przetworzonych. A rano przed rozpoczęciem pracy wprowadzić jakąś aktywność fizyczną, która nie tylko pomoże zmniejszyć masę ciała, ale także da energię na cały dzień.