Dieta przy siedzącym trybie życia i pracy przy komputerze

Prowadzę siedzący tryb życia przed komputerem, nie jem za dużo słodyczy, odżywiam się w miarę zdrowo,jednak od pewnego czasu tyję tak 1kg na 2 miesiące. Mam 30 lat,168 cm i ważę już 70kg. Chciałabym trochę schudnąć, ale nie mam za dużo czasu na aktywność fizyczną. Nie lubię też być na diecie, bo jak jestem głodna to źle się czuję i jestem bardzo nerwowa. Co powinnam jeść, jaką dietę stosować przy takim trybie życia?

Witam,
Ważne jest aby wprowadzić jak najwięcej prawidłowych nawyków żywieniowych, pamiętać o aktywności fizycznej. Można również pomyśleć o diecie rozdzielnej - w wielu przypadkach przynosi ona efekty.
Zapraszam na bezpłatną konsultację przez skype (dietanamiare), doradzę co najlepiej wybrać.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

Dzień dobry. Najważniejsze, to zmodyfikować Pani błędy żywieniowe. W tym celu potrzebne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu żywieniowego. Odpowiedni dobór produktów w diecie powinien pomóc w rozwiązaniu Pani problemów z masą ciała. Proszę zacząć od jedzenia małych i częstszych porcji, ograniczyć tłuszcze i gotowe dania typu fast-food ( z tłuszczu pochodzi najwięcej kalorii). Istotne jest również zwiększenie aktywności fizycznej (spacery, basen, fitness, jazda rowerem,ćwiczenia fizyczne). Zasady zdrowego żywienia powinny być podstawą Pani diety.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska