Dlaczego tkanka tłuszczowa odkłada mi się przede wszystkim na brzuchu?

witam ! mam 22 lata, 155cm i ważę 70 kg :( mam bardzo ale to bardzo duży brzuch, wszyscy się śmieją kiedy rodze bo naprawde jest duży, mam ubite ciało i nie wiem czy to jest normalne że mam aż tak wielki brzuch, wiem że mam dużo za dużo, ale mam wrażenie że wszystko co zjem odkłada mi się na brzuchu, zawsze był duży ale teraz... bd mieć w pasie ok 100 cm :( czy to normalne zeby az tak tyć na brzuchu ? czy takie ćwiczenia jak a6W są dobre na tak duży brzuch ?

Witam serdecznie!
Pani BMI wynosi 29,1- jest na granicy nadwagi i otyłości. Uważam, że to dobry moment na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej (spacery, ćwiczenia fizyczne, basen, jazda rowerem, siłownia, fitness). Podkreślam, że same ćwiczenia nie wystarczą. Najlepsze efekty wykazuje połączenie nawyków zdrowego żywienia i ćwiczeń fizycznych. Proszę wykonywać taki rodzaj ćwiczeń, który przyniesie Pani najwięcej radości. Jeśli ma Pani inne pytania, zapraszam na konsultacje.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska