Jak powinna wyglądać codzienna dieta, aby zredukować tłuszcz na brzuchu?

Witam, moim problemem jest brzuch. Jestem ogólnie szczupłą osobą lecz mimo ćwiczeń i diety nie mogę sobie z nim poradzić. Mam 18 lat, 170 cm wzrostu. Jak powinna wyglądać codzienna dieta aby zredukować tłuszcz na brzuchu, który odkłada się najszybciej( figura gruszki). Czego unikać, czego absolutnie nie wolno jeść, a co pomaga? Proszę o odpowiedź.

Polecam wizytę u dietetyka z możliwością wykonania analizy składu ciała i określeniem stopnia rozwinięcia tkanki tłuszczowej na brzuchu. Jeżeli rzeczywiście występuje u Pani dysproporcja budowy polegająca na tendencji do kumulowania tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha pomimo szczupłej budowy to chęć "zrzucenia" brzuszka będzie wymagała specjalistycznej porady dietetyka, najlepiej połaczonej z poradą dobrego trenera. Niestety problem takiej dysproporcji jest nie tyle związany z dietą, co z Pani organizmem. Nie ma ogólnie pokarmów, które odkładają się na brzuchu i takich, które nie. Pani działanie będzie się prawdopodobnie musiało skoncentrować na dość restrykcyjnej diecie (zarówno ilościowo, jak i jakościowo), aby w organizmie nie było nadmiernej energii do gromadzenia za pomocą tkanki tłuszczowej. Do tego ćwiczenia obniżające tą tendencję, podgrzewające okolicę brzucha celem przyspieszenia przemiany materii w tkance podskórnej w tej okolicy. Ale to wszystko musi zostać dobrane dla Pani indywidualne w oparciu o odpowiednie pomiary i wywiad żywieniowy, aby Pani nie zaszkodzić niewłaściwą dietą.

Witam!

Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem).

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska