Odchudzanie przy pracy biurowej

Witam !! Mam 28 lat. Wzrost 180cm waga 90kg. Praca biurowa siedząca. Chciałby schudnąć około 10-15kg. Uprawiam dużo sportu - zimą (basen, siłownia, siatkówka,spacery), latem (rower, piłka nożna, bieganie, spacery,góry). Mimo wszystko jest problem ze zrzuceniem wagi. Problem prawdopodobnie tkwi w jedzeniu. Pije okazjonalnie alkohol, papierosy 1 dziennie. Proszę o pomoc.

Biorąc pod uwagę wysoką aktywność fizyczną redukcja masy rzeczywiście zapewne będzie wymagać odpowiedniej diety. Na pierwszy ogień odstawiłabym alkohol, gdyż jest to produkt wysokokaloryczny. Dobre skutki powinno przynieść także stosowanie żywienia w postaci 5 mniejszych posiłków w ciągu dnia i oparcie ich na warzywach, pełnoziarnistych produktach zbożowych, owocach, chudym nabiale i mięsie oraz tłustych rybach, orzechach (w mniejszej ilości) i wartościowych olejach roślinnych. Należy przy tym unikać przekąsek słodkich i słonych, żywności wysokoprzetworzonej oraz napojów słodzonych. Najlepiej dla Pana jeżeli chodzi o skuteczność postępowania dietetycznego byłoby udać się do specjalisty, który ustali jakie błędy żywieniowe Pan popełnia i jakie są najbardziej skuteczne metody ich korekty.