Niski poziom cholesterolu i uogólnione stany lękowe

Witam, od ponad roku badań cholesterol. Cholesterol całkowity nie przekracza u mnie nigdy 95 mg dl. Badania wątrobowe są w normie tarczyca również. Mam zdiagnozowene uogulnione stany lękowe. Wyczytałam że depresja i nerwica może być spowodowana niskim poziomem cholesterolu. Mój Lekarz nie wie jak ma mnie leczyć, bo nigdy nie miał takiego przypadku, endokrynolog równiez nie wdrożył leczenia.Dlaczego mam tak niski cholesterol i co mogę zrobić by go podnieść. Uważam że jest to przyczyną moich lęków

Witam,
Niski poziom cholesterolu nie ma udokumentowanego związku przyczynowo skutkowego z pojawianiem się stanów lękowych. Wedle badań wysoki poziom stresu wpływa na podwyższenie poziomu cholesterolu we krwi. O Problemie obniżonego poziomu cholesterolu proponuję porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Nerwica lekowa jest zaburzeniem które leczy się psychoterapeutycznie oraz farmakologicznie. Myślę , ze w Pana przypadku wskazana jest wizyta u psychologa lub psychiatry.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka