Czy ser w proszku może zaszkodzić osobie w ciąży?

Witam, jestem w 25 tc i ostatnio zjadłam ser w proszku otrzymany z sera podpuszczkowego, dojrzewającego, bardzo twardego, dojrzewajacego (tak pisało na opakowaniu ) czy takie sery można jeść w ciąży ? Czy mogło to zaszkodzić dziecku ? Dziękuje za odpowiedz

Witam

Jeśli nie ma Pani żadnych objawów to na pewno nie zaszkodziło. Dziecko otrzymuje pokarm od Pani z krwi dlatego jeśli był bardzo ciężko strawny to tylko dla Pani. Jeśli chodzi o bakterie, które dostają się przez krew należy unikać serów, które nie są pasteryzowane.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu