Czy skaleczenie się w okolicach pochwy wymaga konsultacji lekarskiej?

Dzień dobry, moja znajoma usiadła nieunyslnie na tępe narzędzie, skaleczyla się w okolicach pochwy, przez minutę nie mogła zaatanować krwawienia, teraz twierdzi że jest ok, jest noc a jutro wigilia czy powinna się martwić, i już dzisiaj biec do lekarza czy może to poczekać. Jedyne co posiadamy pod ręką to trybiotyk, który jest rzekomo antybakteryjny. Co w takich sytuacjach byłoby dobrym rozwiązaniem? Proszę o jakąś poradę.

Trudno mi określić bez obejrzenia bezpośredniego rany. To, że pacjentka nie krwawi z rany wcale nie oznacza, że rana jest mała i nie wymaga zeszycia. Radziłbym bezpośrednio obejrzeć ranę i w przypadku jakiejkolwiek wątpliwości pilnie w tej sprawie udać się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala.