Czy skąpa miesiączka po porodzie to coś niepokojącego?

Witam, w lutym urodziłam synka (poród naturalny), miesiąc później miałam usunięcie resztek poporodowych. W maju odwiedziłam ginekologa, który stwierdził, że wszystko jest w porządku i poinformował mnie, że pierwsza miesiączka po porodzie może być obfita i długa. Pierwszą miesiączkę dostałam 10 czerwca, trwała 1,5 dnia i była bardzo słaba, z lekkim skurczami i bólami podbrzusza. Druga miała miejsce 9 sierpnia. Trwała 3 dni, również była skąpa z lekkim bólem podbrzusza. Czy taka reakcja może być normalna po porodzie? Czy należy się niezwłocznie udać do lekarza?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zwykle pierwsze miesiączki po porodzie nie mają charakteru typowego krwawienia i przeważnie są krótsze.
Zachęcam jednak do wizyty u ginekologa, który rozwieje Pani wątpliwości.