Skąpa miesiączka

Witam, od dwóch lat regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne, zawsze po zakończeniu każdego opakowania miałam dość obfitą miesiączkę, trwającą około 5 dni. Jednak po zakończeniu bieżącego opakowania miesiączka była bardzo skąpa i trwała zaledwie 3 dni. Chciałabym dodać, iż ostatnio brałam 2 opakowania tabletek pod rząd, aby przesunąć termin miesiączki (robiłam to już wcześniej, i zawsze miałam normalną miesiączkę) a także regularnie współżyłam. Co może być przyczyną takiej zmiany?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Krwawienie z odstawienia (podobnie jak prawidłowe miesiączki) nie musi zawsze wyglądać jednakowo. Ponadto w trakcie stosowania antykoncepcji doustnej często dochodzi do występowania bardziej skąpych krwawień. Sądzę, że nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak nadal się Pani obawia, proponuję wykonać test ciążowy.