Czy skrócenie szyjki oznacza przedwczesny poród?

Witam! Wczoraj wyladowalam na sorze. Jestem w 24tyg ciąży mialam uczucie ciągnięcia podbrzusza w dol...po badaniu usg przez skore jak i dopochwowo lekarz stwierdzil ze wszystko jest wporzadku lecz nieznacznie skrocila mi się szyjka ma 4cm kazano mi wykupić Asmag forte i leżeć czy moje obawy sa słuszne czy takiej długości szyja może oznaczać przedwczesny poród?

Lek. Tomasz Budlewski

Co do przedwcZesnego porodu to jeszcze sporo brakuje , proszę kierowac się zaleceniami lekarza badającego aby przeciwdziałać Ew przedwczesnemu porodowi