Dlaczego szybko skraca mi się szyjka macicy?

Dzień dobry, w 12 tyg. i 5 dniu ciąży, podczas usg długość szyjki wyniosła 34mm,podczas kolejnej wizyty w 15 tyg. szyjka znacząco się skrocila i wynosi 25mm,co może być przyczyną tak szybkiego skrócenia się szyjki? W pierwszej ciąży szyjka miała ok 28mm, córka urodzona w 38 tyg... Jestem po 2 poronieniach samoistnych... Na razie biorę biorę luteina ale już od początku ciąży, dodatkowo teraz magnez, za 3 tyg. kontrolne usg... Czy to jest bardzo niebezpieczne?

Jest to o tyle niebezpieczne, że może prowadzić to porodu przedwczesnego - trzeba kontrolować długość szyjki pod USG. Najwyżej dostanie Pani zalecenie leżenia, założenia pessaru/szwu szyjkowego