Czy skurcze mięśni po urazie są normalne?

Witam. Tydzień temu w miałem wypadek- rana głęboka na piszczelu. Założyli 18 zszywek metalowych. Opatrunek, bandaż, dostałem antybiotyk. Nie było żadnego przeswietlenia. Rana podobno wygląda dobrze. Ale moje pytanie- czy skurcze łydki i opuchlizna w chorej nodze są normalne ? Szczególnie po nocy ciężko "się przyzwyczaić " do chodzenia. Chodzę o kulach. Czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę? Czego nie robić a o co zadbać?

Z opisu trudno wywnioskować jak głęboki był to uraz, być może doszło do podrażnienia pęczków nerwowych. Obrzęk może utrzymywać się nawet 2 tygodnie, wszystko zależy od tego, czy naruszone zostały istotne naczynia żylne i obecności oraz wydolności krążenia obocznego. Jeżeli rana nie jest zaczerwieniona, nie zauważa Pan wycieku, ani intensywnego bólu w jej obrębie, z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć nadkażenie. Jeżeli dolegliwości będą się utrzymywać, powinien Pan skonsultować się z chirurgiem.