Czy skuteczność antykoncepcji została zachowana mimo opóźnionego przyjęcia dwóch tabletek?

Witam! Mój problem polega na tym, iż zapomniałam wziąć tabletki 7 i 8 z pierwszego tygodnia blistra (poniedziałek - 13.02 i wtorek -14.02). Wzięłam te tabletki w środę (15.02) około 7 rano, czyli 2 na raz. Czy dobrze zrobiłam? I jak dalej powinnam postępować? Czy mam kontynuować normalnie branie tabletek? Na dodatek uprawiałam seks w sobotę (11.02). Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Pominięcie dwóch tabletek pod rząd znacząco obniża skuteczność preparatu. Jeżeli do stosunku doszło kilka dni przed pomięciem tabletek, należy zdawać sobie sprawę z zaistniałego ryzyka ciąży. Ze względu na podjętą decyzję o przyjęciu zaległych tabletek, powinna Pani kontynuować zażywanie preparatu zgodnie z wcześniej ustalonym schematem.

14 dni po zbliżeniu (nie wcześniej) wskazane jest wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam