Czy słodzik na bazie sachyrynianu i aspartamu może podnieść cukier we krwi?

Czy słodzik na bazie sachyrynianu i aspartamu może podnieść w jakimś stopniu cukier we krwi , po wypiciu herbaty z tym słodzikiem oddałem krew, czy wiarygodny bedzie pozimom cukru we krwi ?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Słodziki nie są dobrym rozwiązaniem. Proszę zastanowić się czy na pewno nie może Panżyć bez słodzików i bez białego cukru. Warto - wyjdzie to Panu na zdrowie:)
pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Te słodziki nie podnoszą poziomu cukru we krwi po spożyciu. Aspartam ulega rozpadowi na dwa aminokwasy, natomiast sacharyna nie jest w ogólne metabolizowana w organizmie człowieka. Najlepiej byłoby jednak zrezygnować z zamienników cukru i po prostu unikać słodzenia - słodziki nie są obojętne dla naszego organizmu.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Słodkie dylematy…, czyli substytuty cukru na naszym stole
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/slodkie-dylematy-czyli-substytuty-cukru-na-naszym-stole-cz-1.html?c=9