Czy słuch został uszkodzony?

Syn ma 4 lata. Jest po usunieciu trzeciego migdalka. Wcześniej byl niedosluch ale nie bylo drenazu uszu. Przed zabiegiem zaczął inaczej mowic, powtarzac sylaby, przeciągac gloski itd... Teraz np powtarza czasem cale wyrazy a czesem brzmi to tak na glos powie komedia a po cichu komedia media dia. Dlaczego tak sie dzieje? Czy to mozliwe ze po operacji sluch nie wrocil, czy tak wyglada jakanie ktore brzmi jakby echo? Prosze o pomoc. Logopede mamy za 2 tyg a test sluchu za tydzien.

Na razie proszę zachować spokój. Być może (tak było w przypadku dziecka z mojego bliskiego otoczenia) dziecko na swój sposób cieszy się i odkrywa słowa "od nowa".

Proszę też pamiętać, że usunięcie trzeciego migdałka nie usuwa automatycznie nieprawidłowych nawyków jak otwarta buzia czy wadliwa wymowa. Więc jeśli zaczął już przed zabiegiem powtarzać sylaby czy zgłoski bo być może ten nawyk mu pozostał.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że praca logopedy z dzieckiem przynosi nadspodziewane efekty.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl